HAKKIMIZDA

BİZ KİMİZ ;

Yaşam İnsani Yardım Derneği olarak Allah’ü tealanın yarattığı tüm canlıların yaşam hakkının kıymetli ve önemli olduğuna inanıyoruz.  Dünyanın her yerinde gerek yoksulluk, gerek sağlık noktasında mağdur olan insanların yanında olabilmeyi insani bir görev telakki ediyoruz.  Yine aynı şekilde sahipsiz, aç susuz kalmış hayvanların, susuz kalmış doğanın da yaşam hakkına inanıyor ve “Herkes İçin Yaşam“ sloganıyla, Sizlerden aldığımız maddi ve manevi destekle kutlu bir yola çıkmış bulunuyoruz.

2014 Yılından itibaren bir avuç insan ile duyduğumuz, bildiğimiz yardıma muhtaç olan insanlara ve diğer canlılara elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalıştık. Gerek Suriye’de savaş sebebi ile mağdur olan insanların, gerek yurdumuzda yardım çığlıklarını duyduğumuz kardeşlerimizin, gerek sokakta başıboş bırakılmış hayvanların yanında olmaya çalıştık. Bu hususta Türkiye’nin önde gelen yardım kuruluşları ile ortak projeler geliştirdik, imkân nispetinde kanayan yaralara melhem olmaya çalıştık.

Bu süreçte sizlerin yoğun teveccühü ile ivme kazanan çalışmalarımızı 2020 yılında “Yaşam İnsani Yardım Derneği” çatısı altında kurumsallaştırarak devam etmeye karar verdik.

MİSYONUMUZ ;

Yaşam İnsani Yardım Derneği dünyada her canlının hak ettiği değerde bir yaşam için öncelikli olarak ülkemizde olmak üzere nerede olursa olsun muhtaç ve mazlum tüm insanlara,
sokaktaki sahipsiz hayvanlara ihtiyaç duydukları her türlü yardımı ulaştırmak,

VİZYONUMUZ ;

Savaş, doğal afet, terör ve insan ticaretinin sebep olduğu olumsuzluklar giderilerek yetim ve dul kalmış bireylerin kendi ayakları üzerinde durabilmeleri için destek olmak.
Dünyada dayanışma ve yardımlaşma alanında öncülük ederek ülkeler ve sivil toplum örgütleri arasında ortak değerleri yeniden inşa etmek.

Yardıma muhtaç olan kişi ve eğitim kuruluşlarına destek vermek kardeşliğimizi pekiştirecek projelere destek olmak,

Toplumlarım temeli maneviyat ile pekişir inancı ile, imanlı ve bilgili yeni nesiller yetiştirmek, bu hususta yapılan çalışmalara destek olmak,

“Herkes İçin Yaşam” sloganını daha da derinleştirerek öldükten sonraki yaşam için bu dünyada gerekli olan İslami ilimlerin yaygınlaştırılması için çalışmalar yapmak ve yapanlara destek olmak.