GIDA YARDIMLARI

Afrika'da 150 milyona yakın insan açlıktan ölüm ile karşı karşya kalmış durumda. Bölgedeki iklimsel değişiklikler, kuraklık, seller ve ekonomik sıkıntılar Gıda'ya ulaşmayı zorlu hale getiriyor ve yetersiz beslenme sebebi ile Afrika'daki birçok kardeşimiz hastalanıyor ve senenin yarısını hasta olarak geçiriyorlar. Birçoğu da hayata tutunamayarak yaşamlarını yitiriyorlar.

Bölgenin insanlarından bazıları bir öğün bazıları ise iki öğün yemek yiyebiliyor. Yedikleri bu yemeklerde pirinç lapasından başka bir şey değil maalesef. Susuzluğun hüküm sürmüş olduğu bölgede gıdaya ulaşmak, imkansızlıklar ve kuraklık sebebi ile daha da zor bir hale geliyor. Yaşanan kıtlıklar nedeniyle zaten yaşam mücadelesi veren insanların hayatları tehlikeye düşüyor ve açlıktan ölümle karşı karşıya geliyorlar.

Yaşam İnsani Yardım Derneği olarak bu insanlık dramına kayıtsız kalmayarak siz değerli bağışlarımızın destekleri ile Afrika, Suriye Afganistan ve dünyanın diğer bölgelerinde açlık ile başbaşa kalan insanlara hayata tutunmaları için ve yeterli beslenmeleri adına gıda yardımları yapıyoruz. Sizde bir aç doyurmak isterseniz bağışlarınız ile destek olabilirsiniz.