AŞEVİ PROJESİ


İzmir ili Basmane semtinde yaşayan kimsesiz bakıma muhtaç, yaşlı, engelli ve 3294 sayılı kanun kapsamında bulunan sosyal ve ekonomik yönden yoksulluk içinde bulunan yardıma ve bakıma muhtaç, kimsesi olmayan, evinde yemek yapabilecek durumda olmayan, ayrıca huzurevi hizmeti istemeyen yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın, bulundukları sosyal çevreden ayrılmalarına gerek kalmadan evlerinde sıcak yemeklerini yiyebilmeleri projenin ana hedeflerindendir.
 
Çocukları tarafından bakılmayan yaşlılara bu proje kapsamında derneğimiz tarafından destek verilerek, yaşlılarımıza sahip çıkma duygusu pekiştirilip, yardımlaşma ve dayanışma hususunda toplumda bir farkındalık oluşturulacaktır. Bu Proje ile sosyal ve ekonomik yönden yoksunluk içinde yaşamını sürdüren, bulunduğu çevreden ayrılmak istemediği için huzurevi hizmeti istemeyen, korunmaya bakıma ve yardıma muhtaç yaşlılara hizmet verilirken, terk edilmişlik ve toplumdan dışlanmış düşüncesi taşıyan, ilgisizlikten şikayet eden yaşlılara gereken hak ettikleri değerin verilerek toplum için de onların da bir öneme sahip oldukları hissi uyandırılıp, imkanlar çerçevesinde yaşadığımız çağa uygun olarak insan onuruna yakışır şekilde hayatlarını devam ettirmelerine destek verilerek ve Devletin yaşlı insanların her zaman yanında olduğunu, yalnız olmadıklarını, onlara gereken saygıyı duyduğu ve değer verdiği hissi ortaya konulacaktır. Böylelikle toplumdaki yaşlılarımız devletimizin şefkat ellerinin kendilerine uzandığını görecek ve yaşam kaliteleri yükselecektir.

Aşevini Basmane semtindekurmak istemememizin temel sebebi dünyanın dört bir tarafından gelen göçmenlerin ve fakir insanların yogunlukta olmasıdır. Beraberce bölgede ki yoksul aileleri ziyaret ettiğimiz Hayırseverler buradaki insanların yaşamlarından çok etkilenmekte ve bir şeyler yapılması noktasında bizleri teşvik etmektedir.

  • Okunma : 1.171